Čáslav vyhrála 4:1, hrál se pohledný fotbal z obou stran. První poločas byl velmi vyrovnaný, Čáslav sice více držela míč, ale Sparta si dokázala vytvořit několik slibných situací, které ovšem nedokázala proměnit. Jakub Kulhánek měl dvě nadějné šance, nejdříve sice přeloboval brankáře, jenže střela šla vedle. Při druhé situaci střílel pouze doprostřed brány. První gól dal čáslavský Strnad po krásné přihrávce od Mlynky do prázdné brány. Sparta zanedlouho vyrovnala nádhernou šajtlí Marka. Za pár minut už ovšem dorážel míč do prázdné branky čáslavský Uher. První poločas skončil 2:1.

Ve druhém docházel kutnohorským dech a tím umožnili Čáslavi vytvořit si více šancí, z jedné z nich chtěl Saulich odkopnout centr a nešťastně míč dopravil až do vlastní branky. Dobré šance na straně Kutné Hory měli Semrád s Filipcem, ale brankář Kubát si i se štěstím dokázal s jejich pokusy poradit. Poslední gól přidal Vajgl, když zakončoval do prázdné brány centr ze strany.

Čáslavský trenér Radim Truksa byl s výsledkem zápasu spokojený. „Bylo vidět, že jde o první zápas po dlouhé době. Byly tam nějaké nepřesnosti, ale výsledek je zasloužený. Kdybychom proměnili všechny šance, tak je skóre ještě vyšší,“ zhodnotil zápas. „Zkoušíme Petera Mráze ze Sokolova, Ondřeje Vajgla z Mladé Boleslavi a Tomáš Mlynka se vrátil z Kolína,“ dodal čáslavský trenér ohledně možných posil.

To kutnohorský trenér Radek Kulhánek ví, že tým čeká ještě spousta práce: „Soupeři jsme stačili do nějaké šedesáté minuty, pak jsme začali odcházet. Kromě čtvrtého gólu jsme všechny branky dostali po individuálních chybách a nezodpovědném bránění. Máme ještě na čem pracovat.“

Čáslav – Kutná Hora 4:1 (20. Strnad, 37. Uher, 52. vlastní Saulich, 76. Vajgl – 34. Marek). Čáslav 1. poločas: Kovařík – Skokan, Vebr, Kunášek – Petrů, Vocel, Strnad, Stránský, Uher, Mlynka – Jícha. Čáslav 2. poločas: Kubát – Jelínek, Barták, Mráz, Pavlík – Mlynka, Richard, Čuchal, Hannich – Ronovský, Vajgl. Trenér Radim Truksa. Kutná Hora: Malý (45. Jeřábek) – Marek (76. Filipec), Bílek, Franc, Filipec (45. Piskač) – Saulich, Semrád (86. Nguyen), Wolf (63. Kracík), Nekvinda – Hradílek, Kulhánek. Trenér Radek Kulhánek.

Zdroj: Kutnohorský deník