Před víkendovým utkáním ve Lhotě sehráli fotbalisté Sparty Kutná Hora pohárový zápas ve středu na hřišti účastníka I. B třídy, TJ Kunice

Kunice – Kutná Hora 2:4 (0:2)

Začátek pohárového zápasu hostům vyšel: Už ve 2. min. Bílek otevřel skóre hlavou po rohovém kopu – 0:1. Jenže domácí se prakticky po celý první poločas drželi krok a kdyby zachovali více klidu v koncovce, skóre by otočili. Prokš nejprve z pravé strany trefil břevno, ve 12. min. byl už Jeřábek překonaný, jenže Prokš z odkryté brány trefil jen Bílka. Ve 27. min. po výkonu od kunické brány a vyhraném hlavičkovém souboji šel Pazdera sám na Jeřábka, ale se zakončením se unáhlil. To Kutnohorští byli úspěšnější: Ve 33. min. po dlouhém míči z vlastní poloviny utekl Hradílek, obelstil gólmana a míč doklepl do sítě – 0:2. Ještě před přestávkou měli comácí jednu šanci, ovšem Obaid hlavičkoval úplně sám nepřesně.

O vybudovaný náskok hosté ale brzy přišli: Ve 49. min. domácí vystihli nepřesnou rozehru stoperů a proti ráně Chlubny neměl Jeřábek šanci – 1:2. Aby toho nebylo pro Spartu málo, v 54. min. T. Skála parádní ranou „nůžkami“ přes hlavu vystřihl vyrovnání na 2:2. Domácí přebírali otěže zápasu a sahali po vedoucí brance: V 65. min. Hosnédl prostrčil míč obranou, T. Skála dostal míč do sítě, ovšem gól pro ofsajd neplatil. V 74. min. T. Skála měl další velkou příležitost, ovšem svůj samostatný únik zakončil jen ranou do nohou dobře vybíhajícího gólmana Jeřábka. V 80. min. Kutnohorští zlomili odpor houževnatého soupeře, když Jak. Kulhánek se v šestnáctce uvolnil, „vykulil“ míč za vápno a Saulich, který v té době měl kapitánskou pásku, nádherou ranou do šibenice vrátil vedení na stranu hostů – 2:3. I tak byli domácí nebezpeční – Jeřábek vytáhl ránu Chlubny na roh, další branku Kunic rozhodčí neuznali pro ofsajd až v 90. min. chtěl Kracíkův centr z pravé strany odvrátit před Kulhánkem Zaal, jenže trefil se do vlastní sítě – 2:4.

V kutnohorské sestavě dal trenér Radek Kulhánek příležitost méně vytíženým hráčům a také nováčkům – Exnerovi, Vyhnánkovi a Rosendorfovi. „Narychlo jsme rozšířili kádr, poprvé hráli v sobotu za B tým v Suchole a tam to z mého pohledu nebylo moc povedené utkání. Dnes se mi potvrdilo, že je bude čekat hodně práce, aby byli pro náš kádr prospěšní,“ naznačil kutnohorský kouč. „První půle dnešního zápasu snesla měřítko, druhý poločas už byl vyloženě slaboučký a můžeme být rádi za výsledek, protože v určitých fázích jsme tahali za kratší konec,“ přiznal Radek Kulhánek a dodal: „To mě jen utvrdilo v tom, že sice máme kádr hodně široký, ale počítat můžeme se čtrnácti, patnácti hráči. To je realita, na druhou stranu chtějí pracovat a proto nad nimi hůl nelámeme. Dáme jim šanci, v Kutné Hoře jjsou do zimy a mají tak dost času na to se ukázat.“

V dalším pohárovém kole Kutná Hora zavítá 12. září na hřiště SK Rejšice.

Branky: 49. Chlubna, 54. T. Skála – 2. Bílek, 33. Hradílek, 80. Saulich, 90. vlastní (Zaal). Rozhodčí: Hlavnička – Šmejkal, Kinčl. ŽK: Urx – Matoušek. Diváků: 44. Kunice: Karlík – Zaal, Čapek (68. M. Skála), Urx, Tůma (46. T. Skála) – Pazdera, Obaid (46. Chlubna), Klíma, Buček, Kratochvíl – Prokš. Trenér Lukáš Liška. Kutná Hora: Jeřábek – Marek, Exner (46. Kracík), Bílek (46. Filipec), Saulich – Semrád (46. Puchoň) – Vyhnánek, Piskač, Nekvinda – Rosendorf (70. Jak. Kulhánek) – Hradílek (46. Matoušek). Trenér Radek Kulhánek.

zdroj: svoboda.info