Fotbalisté kutnohorské Sparty přivítali v sobotu dopoledne nováčka krajského přeboru z Velimi. Po necelé půlhodině hry se domácí dostali do vedení, které navýšili ve druhém poločase, hosté se ale nezalekli a snížili, o několik minut později mohli navíc vyrovnat. Kutnohorští ale přidali třetí branku a zbytek zápasu si pohlídali, domácí Kutná Hora tak zvítězila 3:1.

První možnost měli hosté, ale přímý kop si pohlídal domácí brankář Malý. Za domácí o sobě dal vědět Kulhánek, ale jeho pokus hlavou neměl téměř žádnou razanci, takže to pro velimského brankáře Dejmka nebyla těžká práce. Do dobré šance se mohl dostat domácí Marek Wolf, míč si ale ukopl příliš daleko, a tak z příležitosti nic nebylo, stejný hráč si připsal střelecký pokus o pár minut později, jeho střelu ale vyrazil jeden z obránců hostů. Domácí měli více šancí, jednu z dalších měl Nekvinda, který ale hlavičkoval mimo bránu. Sedmadvacátá minuta přinesla první branku, o tu se postaral domácí útočník Štěpán Kacafírek, který hlavičkoval z rohového kopu, a překonal Dejmka. Krátce po rozehrávce mohli hosté vyrovnat, ale střela šla mimo ohrožení domácí brány. Další branku si mohl připsat Štěpán Kacafírek, jeho samostatný únik na bránu ale skončil střelou nad bránu. Poslední šanci měla Velim, ale s přímým kopem si Malý dokázal poradit vyražením, první poločas tak skončil vedením Kutné Hory 1:0.

Deset minut od začátku druhého poločasu našel Wolf výbornou přihrávkou Kacafírka, který následně propálil hostujícího brankáře a postaral se tak o druhou domácí branku. Krátce potom mohli Velimští vyrovnat, Puk dostal centr ze strany a vystřelil, jeho pokus ale dobrým zákrokem zneškodnil Malý. Hosté přece jen vstřelili branku, po kombinaci dostal míč do sítě Kukal v sedmapadesáté minutě. O několik minut později zkoušel Piskač střelu z halfvoleje, střela šla do brány, ale do trasy vstoupil Kacafírek, od kterého se míč odrazil do autu. Dvě šance měli velšští fotbalisté, první pokus šel vedle brány, druhý už byl o něco lepší, střela z přímého kopu skončila na břevně, od kterého se odrazila k Hartigovi, který ale nestihl zareagovat a poslal míč do autu. Domácí na to odpověděli třetí brankou, o kterou se postaral Filipec, který si naskočil na rohový kop, a hlavou rozvlnil síť. Zápas se už pak víceméně dohrával, dobrou střelu vyslal Semrád, ale míč nepustil dál jeho spoluhráč Franc. Krátce po nástupu na hřiště mohl dát branku Kracík, ale Dejmek jeho pokus vyrazil na roh. Kutná Hora nakonec porazila Velim 3:1.

„Bylo to těžké utkání, od páté minuty do pětatřicáté jsem byl relativně spokojený, hráli jsme vysoko, napadali jsme soupeře, nenechali jsme ho rozehrát. Pak šel Kacafírek sám na bránu a nedal, potom se hra vyrovnala, hosté se dostali do nějakých šancí, naštěstí jsme ale poločas zvládli. Druhá část utkání podle mě už neměla takovou kvalitu, z obou stran to bylo rozhádané. Podařilo se nám jít do vedení, dostali jsme výstrahu v podobě jasné šance hostů, ale následně Velim snížila. Tahali jsme za kratší konec, ve vzduchu bylo cítit vyrovnání, naštěstí se nám vydařily standardní situace a dali jsme třetí branku. Teď se musíme připravit na další utkání,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér Radek Kulhánek.

Kutná Hora – Velim 3:1 (27., 55. Kacafírek, 75. Filipec – 57. Kukal)

Kutná Hora: Malý – Marek, Franc, Filipec, Saulich – Semrád – Nekvinda (81. Kracík), Piskač (90. Čáp), Wolf (67. Hradílek) – Kulhánek (79. Cimr) – Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek.

Velim: Dejmek – Seifert, Víšek, Kedršt, Kopáček (60. Jansta), Puk, Novotný (32. Kosina), Hruška, Kukal (64. Kasal), Váňa (75. Ceral), Hartig. Trenér Jan Holík.

Autor: Jakub Secký

Zdroj: Kutnohorský deník