Kdo čekal, že v zápase Kutné Hory budou padat góly, se spletl. Kutná Hora byla sice po celý zápas v Nespekách lepší, ale branku vstřelit nedokázala.

Branka se později ukázala jako vítězná

Utkání pro domácí začalo velmi dobře. V 5. minutě rozehrál Drážek dlouhý míč za obranu hostů, Iheanacho svým sprintem donutil kutnohorského brankáře míč jen vyrazit, Pešta rychle odcentroval a Klauz otevřel skóre zápasu – 1:0. O deset minut později mohlo být v táboře Nepsek ještě veseleji, opět byla k vidění spolupráce Pešta – Klauz, ale tentokrát se zakončení mezi tyče nevešlo. To bylo ze strany domácích na dlouhou dobu vše a naopak horko bylo před brankářem Drážkem, který byl klíčovým hráčem utkání.

Ve 22. minutě se ve své první šanci neprosadil Kacafírek, když sice překonal Drážka, ale tečovaná střela se odrazila od tyče ven. Ve 32. minutě zakončoval Kacafírek zblízka hlavou, ale Drážek jeho střelu reflexivně vyrazil. A do třetice to zkoušel Kacafírek technickou střelou z vápna, ale vysoko překopl.

Skvělý Drážek zavřel svou bránu

Šance hostů pokračovaly i po přestávce. Hned po pár vteřinách se dostali do přečíslení dva na jednoho Kulhánek s Kacafírkem, ale první jmenovaný to vzal na sebe a zakončil slabou střelou přímo do gólmana. V 59. minutě si mohl oddechnout Myslivec, který nedovoleným způsobem zastavil pronikajícího Kulhánka a rozhodčí mu udělil pouze žlutou kartu. Nicméně hosté byli z nařízené standardní situace velmi nebezpeční, ale Drážek předvedl dva skvělé zákroky a míč za svá záda nepustil.

V 62. minutě se rýsovala velká šance pro Konopiského, kterého ovšem zradil první dotek. O pár vteřin později mohl skórovat Iheanacho, který mohl jít sám na gólmana, ale protože se chybně domníval, že je v ofsajdu, tak na chvíli přestal hrát a pak už byl v souboji pozdě a hostující brankář míč ukopl. Závěrečná čtvrthodina byla opět v režii hostů, ale nic nového se nedělo, Drážek čaroval a Kacafírek s Kulhánkem své šance zahazovali.

Rozhodčí Remenec ukončil utkání bez nastavení, což se nelíbilo hostujícímu Bílkovi, který chtěl ještě hrát, a protože zvolil nevhodný slovník, tak si ještě po skončení zápasu vykoledoval červenou kartu.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Nespeky

Jaroslav Tesař, trenér: „Zápas to byl složitý, na poslední chvíli jsme řešili několik absencí v sestavě a museli jsme udělat několik vynucených změn. Na post stopera jsme stáhli Mikolandu, který měl s Burianem za úkol hlídat Kacafírka a současně jsme hráli na dva útočníky s cílem co nejvíce napadat jejich rozehrávku. Bohužel nám chyběli hráči do středu zálohy, proto jsme hru co nejvíce zjednodušili. Byl to asi zápas, který se moc líbit nemusel, ale účel světí prostředky a my jsme to bojovností a partou zvládli. Musím přiznat, že jsme dnes měli štěstí, soupeř neproměnil několik šancí, na druhou stranu, musím vyzdvihnout výkon Venci Drážka, který měl snad v rukavicích magnet, a hodně toho pochytal. Svůj úkol dobře zvládl i Martin Burian. I když vím, že to herně nebylo nejpovedenější utkání, tak o to více jsme si vychutnali radost z vítězství.“

Sparta Kutná Hora

Radek Kulhánek, trenér: „Z jedné střely na bránu jsme dostali branku. Bylo to po našem zaváhání v rozehrávce. My jsme měli šance, ale nedávali jsme je. Hráčem utkání jsme udělali brankáře domácích, kterého jsme při každé naší šanci trefili. Měli jsme asi deset střel, ale žádná se neujala. Bohužel se vždy postavil do místa, do kterého letělo naše zakončení. Náš výkon kvalitu měl, ale ztroskotali jsme na špatné koncovce. Byli jsme minimálně osmdesát procent zápasu lepší. Ale to se stane. Jedeme s prázdnou, protože jsme nedali ani ty nejvyloženější šance.“