Fotbalisté Kutné Hory se vezou na vítězné vlně a svou formu potvrdili i proti Spartaku Příbram a v utkání zaslouženě vyhráli.

Gólová přestřelka přinesla šest gólů

První branka utkání přišla hned ve 2. minutě, Wolf naservíroval parádní centr do vápna hostí. Tam si naskočil Kacafírek a hlavou poslal míč do horního rohu brány – 1:0. Jenže vyrovnání přišlo hned za dvě minuty. Hosté podnikli výpad do otevřené obrany a na konci akce zakončoval Matějka do odkryté branky – 1:1.

Kutnohorští si své vedení vzali zpět v 19. minutě po rohovém kopu. Hlavičku Kacafírka ještě stihl Solnař vyrazit, ale na dorážku Semráda byl již krátký – 2:1. Ve 26. minutě přišla pěkná akce domácích, když Kulhánek vysunul kolmicí Wolfa, ten pak obešel brankáře a pohodlně poslal míč do sítě – 3:1.

Po půl hodině přistrčil míč při rozehrávce přímého kopu z hranice vápna Wolf Kacafírkovi, jehož ránu k tyči neodvrátil ani na brankové čáře stojící Machač – 4:1 Netrvalo dlouho a Kacafírek mohl završit hattrick, ale v gólové pozici branku minul. A tak v závěru poločasu udeřilo na druhé straně, když chybu domácí obrany potrestal Červeňák – 4:2.

Kacafírek dovršil hattrick

Po osmi odehraných minutách měli domácí výhodu pokutového kopu. Toho se zhostil Kacafírek a s přehledem poslal míč za brankovou čáru a zkompletoval tak hattrick a definitivně uklidnil svůj tým – 5:2. Domácí se s výsledkem smířili a více nebezpeční byli hosté, ale gól již další žádný nepadl.

Ohlasy k zápasu

Radek Kulhánek, trenér: „Jsme spokojeni s vítězstvím a vstřelenými pěti brankami. Znovu jsme ale dva góly obdrželi. O poločase jsem klukům trošku vyčinil, protože se znovu jednalo o branky, které pramenily z našich chyb. To mě trápí, pracujeme na tom, ale stále se nám to nedaří odstranit. Je ale pravda, že v systému tří obránců a dvou defenzivních záložníků se tyto situace prostě někdy přihodí. My tento systém začínáme hrát a někdy propadneme pozičně. Dostali jsme se do vedení, ihned po rozehrávce dostaneme po pomalé rozehrávce vyrovnávací branku. To trochu kazí dojem z našeho výkonu. Na druhou stranu musím pochválit soupeře, který byl důrazný a napadal, i když měl v průměru výškově daleko menší tým. My jsme ho potrestali ze standardních situací, kterých si v tomto systému snažíme vytvořit co nejvíce. To se nám podařilo, zvítězili jsme a jsme spokojeni.“