V sobotu vyrazili fotbalisté kutnohorské rezervy na zápas druhého kola okresního přeboru do Zbraslavic. Kutnohorská rezerva sice dlouho držela těsné vedení, ale v poslední minutě inkasovala vyrovnávací branku a následně prohrála na penalty.

Kutnohorský trenér Pavel Král měl velké problémy s tvořením sestavy. Díky vysoké absenci musel na pozici stopera nastoupit Ctibor Jarkuliš a také museli pomoct dorostenci, kteří už měli v nohách jeden zápas. První poločas byl v režii Kutné Hory. Hosté měli po většinu času míč u svých nohou a snažili se o kombinaci, k brance to ale nevedlo. Domácí dokázali hrozit z brejků a nedůsledného bránění kutnohorských fotbalistů. Dobrou příležitost měl Kolůvek, jeho střela z velkého vápna ale něměla potřebnou razanci, a tak s ním domácí brankář neměl problém. První poločas skončil bez branek.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, v 51. minutě vstřelil nádherný gól kutnohorský Saulich, který vystřelil z rohu vápna do šibenice.  Domácí se snažili o vyrovnání, nejvíce byl vidět zbraslavský útočník Špitálník, jeho největší šanci ale brankář Mareček vyrazil na tyč. Další šanci měl Kolůvek, dokázal obejít brankáře, ale míč si posunul moc daleko a dostal se ze střelecké pozice. Domácí nakonec vyrovnali, v 90. minutě si na rohový kop naskočil nikým nehlídaný Černohlávek a hlavou vyrovnal na 1:1.

Na penalty vyhráli domácí po neproměněném kopu Jarkuliše.

„Dnes jsme ztratili dva body. V první půli jsme byli jednoznačně lepší, ale nedokázali jsme vstřelit branku. Ta padla až ve druhém poločas po nádherné střele Saulicha. Bohužel jsme nedali pojišťovací branku a domácí v poslední šanci vyrovnali. Na penalty jsme opět zklamali a máme jen bod. Chtěl bych poděkovat dorostencům, co nám pomohli, když už měli zápas v nohách,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér Pavel Král.

Zbraslavice – Kutná Hora B 2:1 na penalty(90. Černohlávek – 51. Saulich)

Zbraslavice:Březina – Lanc (46. Kordiak), Semerád, Černohlávek, Jandus, Magat, Špitálník, M. Veselý, J. Veselý, Herčík, Winkler. Trenér František Klečák.

Kutná Hora B:Mareček – Michálek, Jarkuliš, Kraus, Saulich – Secký, Kracík (70. Čáp), Vyhnánek, Kopecký – Němec (84. Král), Kolůvek (89. Berka). Trenér Pavel Král.