Muži A vs TJ Sokol Nespeky

Krajský přebor muži 25/05/2019 - 10:15
Stadion Lorec

Report

Kutnohorští fotbalisté v sobotu sehráli domácí utkání proti mužstvu z Nespek. První poločas domácímu týmu moc nevyšel, do kabin se šlo za stavu 0:1. Hosté pak přidali druhou branku ve druhé půli, na to domácí reagovali nejdříve snížením, a následně vyrovnáním na 2:2. Kutnohorské naděje ale smetl Marek Večera, který v devětaosmdesáté minutě hlavou zařídil tři body pro Nespeky.

V prvním poločase byli aktivnější hosté, jejich první šance v podobě hlavičky ale skončila zákrokem jednoho z domácích obránců. Druhá šance hostů skončila i díky odrazu balonu těsně před nohou úplně mimo bránu domácích. Do jedné z příležitostí Kutné Hory se dostal Jakub Kulhánek, jeho přízemní střela z velkého vápna šla ale přímo doprostřed brány. Nervy trenérovi z Nespek udělala hostující obrana, když si hráči hostů několikrát po sobě hlavičkovali ve velkém vápně, až se k míči dostal nespecký brankář Drážek. Po standardní situaci dali hosté branku, neradovali se ale příliš dlouho, hlavičkující hráč byl v ofsajdu. Hosté měli další možnost, nejdřív to vypadalo, že brankář Malý balon v klidu pokryje, míč mu ale vypadl, hostující útočník ale následně pálil vedle. Na druhé straně hlavičkoval nebezpečně k tyči Kacafírek, rozhodčí ale odpískal postavení mimo hru. Hosté se nakonec dočkali, v pětatřicáté minutě si na centr počkal Klauz, který překonal Malého. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Hosté ve druhém poločase navázali na první dějství, nejdříve vyzkoušeli Malého pozornost přízemní střelou, z další šance se z brejku dostali až před bránu domácích, a Pešta pokořil Malého podruhé v utkání. V následujících minutách byli aktivnější domácí, po dobré přihrávce se do šance dostal Franc, jeho pokus ale skončil neúspěchem. V sedmašedesáté minutě dával stoper dlouhý balon na Hradílka, ten hlavou přihrál Kulhánkovi, který střelou do odkryté brány snížil na 1:2. Další šanci měl Wolf z přímého kopu, ale mířil těsně nad nespeckou bránu. Nakonec přišlo vyrovnání, v dvaaosmdesáté minutě sklepl Cimr ve vápně Hradílkovi, který střelou o břevno vyrovnal na 2:2. tento stav platil sedm minut, než se hlavou na zadní tyč prosadil po centru nikým nehlídaný Večera. Utkání tak skončilo výhrou Nespek 2:3.

„Panuje zklamání, soupeř nás předskočil v tabulce. Oproti předešlým utkáním byl od nás první poločas slabší, ve druhém poločase jsme už měli hru víceméně pod kontrolou. Prohrávali jsme po akci ze strany, museli jsme střídat, Filipec moc nestíhal útoky soupeře. Ve druhém poločase jsme dokázali vyrovnat, věřili jsme, že dokážeme otočit na 3:2, protože soupeř odpadl, kontrolovali jsme hru. Bohužel jsme po ojedinělé akci, kdy šel centr do prostoru, kde hlavičkoval hráč soupeře sám, dostali třetí branku. Ke vší smůle jsme v poslední minutě mohli vyrovnat, ale brankář hostů vychytal Cimra. Nakonec jsme prohráli a soupeř si odvezl všechny body,“ nebyl z výsledku nadšený trenér kutnohorských fotbalistů Radek Kulhánek.

Kutná Hora – Nespeky 2:3 (67. Kulhánek, 82. Hradílek – 35. Klauz, 60. Pešta, 89. Večera)

Kutná Hora: malý – Matoušek (74. Cimr), Franc, Bílek, Filipec (46. Saulich) – Semrád – Marek, Wolf (87. Nekvinda), Hradílek – Kulhánek – Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek.

Nespeky: Drážek – Večera, Krejza, Braný, Burian, Kukač, Klauz (92. Maršoun), Pešta (94. Hamajda), Konopiský, Kučaba (80. Peterka), Mikolanda. Trenér Václav Knížek.