Kacafírek se ihned v prvním utkání uvedl brankou, na body z Lhoty nám to bohužel nestačilo.

K zápasu čtvrtého kola jeli fotbalisté Sparty Kutná Hora v neděli na hřiště silného soupeře SK Lhota. Zápas začali dobře, ujali se vedení, ovšem k bodům slibně rozehraný zápas nedovedli:

Lhota – Kutná Hora 3:1 (2:1)

„Narazili jsme na jednoho z lepších soupeřů, čekalo nás venku těžké utkání,“přiznal trenér Kutné Hory Radek Kulhánek. Podle něj se hosté prvních pět minut hledali, v 11. min. ale otevřela skóre nová posila Sparty – Štěpán Kacafírek. „Po standardní situaci,“ upřesnil kouč a dodal: „I po vstřelené brance drželi míč více domácí.“ Celek Lhoty ještě do přestávky skóre otočil. „První gól padl po zaváhání stoperů s brankářem, kdy se tam dostal Ibe a srovnal na 1:1. V té době už jsme se dostali trochu do hry, tlak do 20. minuty jsme přežili a myslel jsem si, že to zvládneme. Dostali jsme ale ještě před přestávkou druhou půli z podle mě dvoumetrového ofsajdu,“ hodnotil první půli kutnohorský kouč.

Ve druhé půli Kutnohorští byli na hřišti lepší. „Byli jsme více na míči, tvořili hru. Domácí vyplňovali prostory a snažili se uhrát výsledek,“ řekl k druhé půli Radek Kulhánek a navázal: „Lhota ale dala třetí branku po standardní situaci ze třiceti metrů, trochu asi zaváhal gólman. Na mokrém terénu mu to skočilo, stane se. V jiných zápasech nás podržel. Je to škoda, přesvědčili jsme se, že i tak silnému soupeři, který disponoval řadou hráčů s druholigovými a třetiligovými zkušenostmi, můžeme i s tak nezkušeným kádrem řízeným Francem, Wolfem a nyní i Kacafírkem konkurovat. I domácí vedoucí mužstva nás chválil, říkal, že proti loňsku to bylo úplně něco jiného a že jsou rádi za tři body, že to pro ně bylo těžké utkání.“

Kutná Hora ale prohrála podruhé – po domácím zápase se Slaným i ve Lhotě. „Musíme to doma napravit, pokusit se dvakrát zabodovat a dostat se do lepších pozic. Z posledních dvou zápasů jsme trochu zklamaní, musíme to ale vstřebat, dobře se připravit a zvlánout domácí utkání s Poříčí,“ prohlásil nakonec kutnohorský trenér, který neměl k dispozici Jakuba Nekvindu (zraněný v práci), Bílek (nemocný) a Piskač (v práci).

Branky: 29., 45. Ibe, 60. Hájek – 11. Kacafírek. Rozhodčí: Žáková – Marek, Pavlíková. ŽK: Popok – Franc, Jak. Kulhánek. Diváků: 60. Lhota: Vošmík – Šalamoun, Neumann, Danylych (30. Popok, 90.+1 Primus), Hájek, Kabyl, Houžvička, Ibe (55. Zlata), Kudela (89. Šíma), Kwame, Chlapec. Trenér Jiří Kabyl. Kutná Hora: Malý – Matoušek (72. Rosendorf), Franc, Filipec, Saulich (60. Exner) – Semrád – Marek, Wolf (65. Cimr), Hradílek – Jak. Kulhánek – Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek.

zdroj: svoboda.info

Start a Conversation

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *