V sobotu sehráli fotbalisté kutnohorské rezervy zápas pátého kola okresního přeboru s Tupadly. Šťastnější nakonec odjížděli hosté, kteří porazili Kutnou Horu 2:0.

První branka utkání padla hned v první minutě po nedůrazu v kutnohorské obraně. Kutnohorští měli několik šancí odpovědět, ale své šance neproměnili. Ještě v prvním poločase zahrávali hosté pokutový kop po faulu na Špičáka. Tupadelský hráč ale možnost vstřelit další branku nevyužil a branku přestřelil. První poločas skončil 0:1.

Ve druhém poločase se Kutnohorští snažili o vyrovnání, ale srážela je nepřesnost a nedůraznost v osobních soubojích. Navíc musel kvůli zranění vystřídat kapitán Filip Kopecký. Hosté přidali druhou branku v 59. minutě ze střely z velkého vápna. Zbytek zápasu se dohrával mezi vápny bez pořádných šancí.

„Bohužel je to pořád dokola. Necháme si dát branku hned na začátku zápasu po našem nedůrazu a chybě, kterou soupeř využil. My jsme své šance neproměnili, hráli jsme nezodpovědně, laxně a bez chuti. Udělali jsme druhou velkou chybu, ze které se soupeř prosadil podruhé. Bohužel nám je jedno, když prohrajeme. Dokud si to každý sám nesrovná v hlavě, proč je na hřišti a dokud nebudou všichni plnit své úkoly, bude to vypadat, jak to vypadá. Jsem strašně zklamaný z výkonu celého mužstva,“ nebral si servítky Pavel Král, trenér kutnohorské rezervy.

Kutná Hora B – Tupadly 0:2 (1. Hudec, 59. Fuksa)

Kutná Hora: Mareček – Kopecký (51. Michálek), F. Nedvěd, Exner, Turkovský (72. Procházka) – Lodinský (67. Kolůvek), Secký (84. Berka), Kraus, Saulich – Jarkuliš, O. Nedvěd. Trenér Pavel Král.

Tupadly: Potměšil – Vojáček (85. Plíhal), Hašek, Pipek, Zahradník, Hudec, Fuksa, Chvátal, Špičák (90. Š. Pipek), Císař, Klička (67. V. Pipek). Trenér Karel Mikeš.