Ondro podařilo se navázat na vítězství z venku, jak moc to bylo těžké utkání?

V první řade jsem rád za tři body, když se totiž podívám zpět na celý ten týden, tak jsem se opravdu obával, protože marodka, která nás postihla byla skutečně velká. Co se zápasu týká, tak v prvním poločase byla Velim podle mě naprosto neškodná, snad s výjimkou jednoho trestného kopu, který zneškodnil Petr Malý.

Soupeř vás ve druhém poločase nicméně dokázal ještě potrápit?

Jednalo se o naprosto klasickou druhou půli z naší strany. Nechali jsme se zatáhnout před velké vápno a těch 10-15 minut jsme se bránili. Znovu došlo k tomu, že nás soupeř přehrával a z toho také pramenil inkasovaný gól. Naštěstí jsme ukázali sílu ve standardních situacích, kdy Vítek Piskač skvěle nacentroval na zadní tyč a mě se podařilo skórovat. To byl určitě zlomový bod utkání, protože potom už se zápas více méně dohrával.

Standardní situace rozhodly zápas v náš prospěch, jak často se jim věnujete?

Každý pátek dáme standardním situacím minimálně půl hodiny. Nyní je to spíše už o opakovaní a pilování dříve nacvičeného. Máme zhruba pět až šest variant, jak zahrát rohový kop, ale většinou se v zápase objeví tři nacvičené situace. Zrovna roh, kdy skóroval Štěpán Kacafírek po mém centru, tak ten využíváme v každém zápase, protože se nám z téhle pozice poměrně daří.

KÁCOVI JSME GÓL PŘÁLI, OSLAVA GÓLU BYLA SPONTÁNNÍ ZÁLEŽITOST

Sám jsi výborný hlavičkář, ale do zakončení moc nechodíš?

Já osobně se do zakončení při rohových kopech moc nedostávám, to je pravda. Tohle bylo po dlouhé době, kdy jsem měl možnost jít na roh do vápna, protože, jak jsem zmiňoval na začátku, ta marodka je fakt velká, tak mě tam trenér pustil a mně se podařilo skórovat, jinak já do zakončení moc nechodím, ale z pravé strany je zahrávám, což se teď naštěstí oboje podařilo na jedničku.

Po prvním gólu, kdy jsi kopal roh a Štěpán Kacafírek zakončil na přední tyči, bylo vidět mnoho emocí, volali jsi, že ho probereš apod., bylo to spontánní?

(smích) Jednalo se o čistě emotivní moment, protože jsme všichni na Kácovi viděli, že strašně ten gól chce dát, protože ve Velimi působil. Už před zápasem byl v kabině mezi prvníma, soustředil se na ten zápas a my jsme mu strašně přáli, aby skóroval, což se nakonec podařilo hned dvakrát, mohl dát hattrick, což je jediná škoda, že to nedopadlo.

Jaký je cíl do konce sezóny?

Vyhrát, co nejvíce zápasu. Každý kdo fotbal trochu sleduje nebo ho hrál, tak ví, že se dostáváme do části sezóny, která je velmi ošidná. Zápasy budou hodně těžké, protože je možné, že ostatní týmy budou body opravdu potřebovat a využijí všech možností, třeba i zákulisních, aby jich dosáhly. Na to my se ovšem vůbec nebudeme soustředit, budeme se snažit jít od zápasu k zápasu a posunout se v tabulce tam , kde chceme být, což je první trojka.