Muži A vs SK Posázavan Poříčí nad Sázavou

Krajský přebor muži 08/09/2018 - 10:15
Stadion Lorec

Report

Fotbalisté A týmu chtěli v sobotu napravit prohry z posledních dvou zápasů a vybrali si na to těžkého soupeře. Do Lorce dorazilo mužstvo Poříčí nad Sázavou,

Domácí fotbalisté začali lépe. Hradílek svým centrem našel Kacafírka, který hlavičkoval do břevna. Ve 31. minutě centroval do vápna Marek, Kacafírek si udělal prostor a hlavou poslal svůj tým do vedení. Hosté mohli srovnat stav utkání, ale útočník hostů minul prázdnou bránu. Vyrovnání přišlo až ve 42. minutě. Hráč hostů Hašek z úhlu dostal balon za záda brankáře Malého.

Ve druhém poločase měli hosté velkou šanci. Po nepřehledné situaci se k míči dostal hráč Poříčí, ale domácí brankář Petr Malý ho dokázal výborně vychytat. O pár minut později vstřelili kutnohorští fotbalisté další branku. Vít Piskač poslal centr do vápna soupeře, na který si počkal Štěpán Kacafírek a vstřelil svoji druhou branku v zápase. Tato branka byla třetí ve dvou utkáních, ve kterých za kutnohorskou Spartu nastoupil. Stav utkání se už do konce zápasu nezměnil. Fotbalisté Kutné Hory po devadesáti minutách porazili loňského vítěze krajského přeboru a hlavní měrou tomu přispěl Štěpán Kacafírek, střelec dvou branek.

„Šlo o bylo vybojované vítězství. Výkon nebyl tak dominantní jako například v prvním poločase se Slaným, ale na rozdíl od zápasu se Slaným, dnes máme tři body, a to se počítá. Jsme spokojeni s novou posilou Štěpánem Kacafírkem, který vstřelil tři branky ve dvou zápasech. Výkon týmu na můj vkus nebyl úplně takový, jaký jsme si představovali. Po chybě soupeř vyrovnal, to je škoda. Do toho tam hosté měli ještě nějaké šance. Na druhou stranu šance jsme měli i my, a naštěstí jsme je využili lépe, než soupeř. Hráli jsme s loňským vítězem soutěže, jehož tým se téměř nezměnil. Navíc ještě posílil o Šenkeříka, který má ligové zkušenosti. V tomto utkání se ukázalo, jak na tom jsme. V předchozích zápasech jsme nepropadli, ale tento zápas ukázal, že můžeme hrát se všemi soupeři ze soutěže. Teď je třeba soustředit se na další zápas a pokračovat v získávání bodů,” zhodnotil utkání kutnohorský trenér Radek Kulhánek.

Z výsledku utkání byl nadšený také kutnohorský fotbalista Jakub Kulhánek: „Zápas byl herně vyrovnaný. My si ale vytvářeli více šancí, než soupeř z Poříčí. V rozhodujících chvílích se ukázalo, jakou sílu máme v nové posile Štěpánovi Kacafírkovi. Když ho budeme zásobovat centry do vápna, tak si dokáže najít prostor a vstřelit branku. V tomto zápase to jasně předvedl, když ze tří centrů dal dvě branky a jedno břevno. Porazili jsme nejlepší tým minulé sezony, který hraje v téměř stejném složení. Je to velmi cenné vítězství, které je ale třeba potvrdit i v následujícím venkovním utkání.“

Další mistrovské utkání krajského přeboru sehrají kutnohorští fotbalisté v neděli od 17:00 s Velimí, které dluží odvetu za prohru v letní přípravě.

Kutná Hora – Poříčí 2:1 (31., 73. Kacafírek – 42. Hašek)

Kutná Hora: Malý – Exner (60. Piskač), Bílek, Franc, Filipec – Marek, Wolf, Semrád, Kulhánek (68. Rosendorf), Hradílek – Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek.

Poříčí: Soukup – Hašek (52. Bohata, 60. Šenkeřík), Vacek (78. Verner), Peroutka, Jírů – P. Pohorský (85. Kaňka), Rejhon, Žák, Jíša, J. Pohorský – Trpišovský. Trenér Pavel Šimáček.

Zdroj: Kutnohorský deník